İade ve değişimlerde azalma


Hediye alan için de veren için de ‘değişim’ yapmak zorunda kalmak en can sıkıcı noktalardan biridir. Çoğu zaman yakın olarak tanımadığımız kişiler için herhangi bir hediye alırken, zevklerine, beden ölçülerine ya da tarzına uygun bir hediye seçimi yapmak oldukça zordur. Böyle durumlarda genellikle alışveriş yapılan mağazadan değişim kartı talebinde bulunulur ve hediyenin verildiği kişinin aksi durumlarda değişim yapabilmesi için uygun şartlar sağlanır. Ancak değişim işlemi hem hediyenin verildiği kişinin hem de alan kişinin bu durumdan rahatsızlık duymasına neden olur. Ekstra bir zaman ayırmayı da gerektirdiği için, böyle durumlara sebep olmamak adına Listiyo listelerinden yola çıkarak hediye seçimi yapmak çok daha doğru bir adım olacak.

Hediye iade ve değişim işlemleri sadece hediye alan ya da veren kişiler için değil, bu hediyenin temin edildiği noktalar için de ekstra bir iş yükü anlamına gelir. Mağazadan alışveriş yapıldıysa ürünün iade ya da değişim işleminin yapılması mağaza personelleri için de ayrı bir süreç başlatır. Online alışverişlerde ise kargo sürecinin tekrar etmesi zaman ve enerji kaybına neden olur. Listiyo’da yapılan listelerde yer alan hediye seçenekleri, detaylı bilgiler de içerdiği için hediyenin verildiği kişinin ürünü değiştirme ya da iade etme ihtimalini ortadan kaldırır. İade ve değişimlerde azalma bu hikâyede satıştan sorumlu olan kişi ya da kurumlar için de kolaylaştırıcı olacaktır.


Hemen sen de istek listeni oluştur!

Listiyo'ya Hoşgeldiniz.

Size daha iyi bir hizmet verebilmek için, Listiyo'da çerezler kullanıyoruz. Listiyo'yu kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.